چرا لوگوی حرفه ای مهم است!

چرا لوگوی حرفه ای مهم است!

لوگوهای حرفه ای دارای چه مشخصاتی هستند؟

۱- یونیک و انحصاری بودن لوگو:

پرهیز از اشکال و حروف تکراری و خلاقیت داشتن در طراحی لوگو ، به لوگو قدرت و اعتبار می بخشد. در واقع نوین بودن و خلاقیت در طراحی لوگو حرف اول را می زند، زیرا زمانی لوگویی در حال شکل گرفتن است یکی از پایه ها و استخوان بندی برند و یا شرکت مربوطه در حال شکل گرفتن است، زیرا در آینده آن لوگو به خدمات و محصولات شرکت و یا برندها هویت می بخشد و باعث فروش بیشتر و یا حتی کاهش مشتری خواهد شد.

بنابراین یونیک بودن لوگو، اصلی اساسی است که باید توجه ویژه ای را به آن مبذول داشت. لوگوها انواع مختلفی دارند، لوگوهای تصویری (استفاده از اشکال)، لوگوهای نوشتاری (استفاده از حروف)، لوگوهای ترکیبی (استفاده از حروف و اشکال). 

۲- ماندگاری لوگو در اذهان:

لوگویی که به شکلی حرفه ای طراحی شده است، با اولین نگاه از سوی مشتری پیام آن درک می شود، و او را به تجربه کردن استفاده از محصولات لوگوی مربوطه دعوت می کند. در واقع لوگویی که ساده باشد و رنگ بندی آن جذاب و اشکال و حروف به کار برده شده در حرفه ای ترین وجه ممکن قرار گرفته باشد نظر هر بیننده ای را به سمت خود جلب می کند. مخصوصا اگر فعالیت و محصولات برند مربوطه دارای رسمیت بالایی باشد. لوگویی که در خاطر مردم باقی می ماند به شکل ناخودآگاه باعث می شود که رقبایی که در این زمینه با برند مربوطه به رقابت می پردازند از ذهن مشتری حذف شوند و تنها محصولات لوگوی مورد علاقه آنها جایگزین آن شود.

۳- پیچیده نبودن لوگو:

یکی از عواملی که به لوگو جذابیت و زیبایی می بخشد سادگی لوگو است. سادگی که در عین ساده بودن حرفهای بسیاری در خود پنهان کرده است. استفاده از افکت های پیچیده، زاویه های درهم پیچیده و رنگ های متعدد موجب می شود که بیننده در اولین نگاه ذهنش درگیر پیام لوگو شود و اگر این اتفاق در کوتاه ترین زمان رخ ندهد از ادامه آشنایی با آن خودداری خواهد کرد!

۴- لوگویی با چند پیام:

لوگو حرفه ای باید بتواند لایه های مختلفی داشته باشد. در نگاه اول شاید همه پیام ها درک نشوند. لوگوی حرفه ای پیام کلی و اهداف شما را به روشنی بیان می کند و این کار البته هنر بزرگی است. اینکه بتوان در یک لوگو، پیام های متعددی را گنجاند یک طراحی حرفه ای است.

تیم دنابیز برای شما لوگوی حرفه ای طراحی می کند. با ما تماس بگیرید.

10 نکته دیگر در مورد لوگوی خوب:

۱- لوگوی خوب مسیری را فراهم می کند که مشتریان به برند شما اعتماد کنند.
۲- لوگوی خوب مسیر سخت و دشوار پیدا کردن مشتری هدفمند را آسان کند.
۳- لوگوی جذاب به مشتریان القا کند که محصول یا خدمات ارزشی بیشتر دارند. (با ارزش تر جلوه دادن خدمات یا محصولات یک برند)
۴- لوگوی درست و موثر ارزش افزوده برند را بیشتر می کند چرا که لوگوی حرفه ای در طول سالیان ماندگار است.
۵- لوگوی خوب قطعا تمرکز ایجاد می کند. می توانیم بگوییم لوگو جز دارایی های باارزش برند محسوب می شود.
۶- لوگوی خوب باعث شود برند در میان رقبا قدرتمند دیده شود. رقابت شدید باعث شده است کسب و کارها به سختی دیده شوند. 
۷- لوگوی خوب، اعتبار می آورد. کسب و کارهایی که لوگو ندارند مانند دست فروشانی هستند که خرید از آنها شاید یکبار صورت گیرد. اما اگر لوگو خوب داشته باشید مانند مغازه ای با ثبات هستید که مشتریان وفادار دارید.
۸- لوگو خوب به شما هیجان می دهد. مشتری برای خرید محصولات جدید آن برند یا خدمات جدید سازمان هیجان زده می شوند.
۹- لوگوی خوب، ارزش و اعتبار اجتماعی می دهد.
۱۰ - لوگوی خوب، پرچمدار برند شماست.

تیم دنابیز برای شما لوگوی حرفه ای طراحی می کند. با ما تماس بگیرید.

بازخوردها
    ارسال نظر