تولید محتوا

بازدید: 3470

 جمله "محتوا شاه است" را دیگر هر تازه واردی به فضای اینترنت شنیده است. محتوی ابزاری بسیار موثر برای ارتقا کیفیت یک رسانه اینترنتی است. سایت یا صفحه شما در شبکه های اجتماعی برای رشد و سوددهی نیاز به محتوای اصیل، درست و در جهت برنامه بازاریابی دارد. حتی برای تبلیغات هم باید محتوای مناسب برای تبلیغات تولید شود.

برای داشتن محتوای خوب، باید به این آیتم ها توجه داشت:

- نگارش استراتژی و برنامه ریزی اجرائی بر اساس آن
- داشتن تیم تولید محتوی
- تولید و نشر محتوا و بررسی فیدباک های آن و تداوم تولید

استراتژی محتوی

بدیهی است که این استراتژی براساس سیاست های کلی کسب و کار تدوین می شود.

تیم تولید محتوی:

با توجه به نیاز، بودجه و توانایی مدیریت خود می‌توانید افراد زیر را به تیم محتوایتان اضافه کنید:

استراتژیست محتوا: استراتژیست محتوا وظیفه هدایت تیم برای اجرای این پلن را بر عهده دارد. او بهترین محتواها و کانال‌های توزیع محتوا را شناسایی می‌کند و همچنین روش‌های تبدیل مشتریان را تعیین می‌کند.

نویسنده محتوا: خب این مورد واضح است. نویسندگان محتوا افرادی هستند که از دانش، خلاقیت و قدرت نویسندگی خود برای نوشتن محتواهای تاثیرگذار استفاده می‌کنند. آن‌ها باید چشم‌اندازهای استراتژی بازاریابی محتوا شرکت شما را در نظر بگیرند و در نوشته‌های خود اجرا کنند.

ویراستار: حتی بزرگترین نویسندگان دنیا هم نباید خودشان آثارشان را ویرایش کنند. دلیلش این است که وقتی محتوا نویس متنی را آماده می‌کند، چشمش به متن عادت دارد و نمی‌تواند مشکلات آن را به خوبی متوجه شود. ویراستاران در اینجا وظیفه دارند غلط‌های املایی و دستوری متن را اصلاح کنند. یکی دیگر از وظایف ویراستار هماهنگی اعضای تیم است. آن‌ها تقویم محتوا را تدوین می‌کنند و اطمینان پیدا می‌کنند همه مطالب به موقع منتشر می‌شوند.

متخصص سئو: این افراد با الگوریتم موتورهای جستجوگر آشنایی کامل دارند و می‌دانند چه محتوایی می‌تواند ورودی ارگانیک برایتان بیاورد. متخصص سئو بعد از بررسی نوشته، راهکارهایی برای بهینه‌سازی مقاله ارائه می‌دهد تا برای کلمات کلیدی مناسب رتبه‌های برتر را بدست بیاورد. البته شما می‌توانید در هنگام استخدام نویسنده، افرادی را انتخاب کنید که توانایی نوشتن محتوای سئو شده را دارند.

گرافیست: تیم‌های محتوایی که به طراحی‌های بصری اختصاصی نیاز دارند، می‌توانند یک طراح به تیم خود اضافه کنند. مطمئناً شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای رایگان، گرافیک‌های خوبی ایجاد کنید. اما با این حال این گزینه هرگز نمی‌تواند جایگزین یک گرافیست ماهر باشد. گرافیست‌ها وظیفه طراحی تصاویر و ویدیوهای سایت، وبلاگ، پست‌های شبکه‌های اجتماعی، به علاوه طراحی اینفوگرافیک و کارهای چاپی مثل بروشور را برعهده دارند.

مدیر یا مسئول شبکه‌های اجتماعی: همانگونه که متخصصین سئو نحوه عملکرد موتورهای جستجو را می‌شناسند؛ مدیر سوشال با الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی آشنایی دارد. آن‌ها می‌دانند چگونه می‌توان در اینستاگرام، یوتیوب، لینکدین و سایر شبکه‌ها، پیج شرکت را بین کاربران و الگوریتم‌ها عزیز کنند.

برنامه منظم نشر

برای نظم در انتشار محتوی و کسب نتیجه عالی، باید از تقویم محتوا استفاده کنیم. تقویم محتوی برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کتبی محتواهایی است که می‌خواهید در آینده منتشر کنید. تقویم محتوا یک نقشه اجرایی است. نقشه‌ای که محتواهای وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی و چاپی شما را هدفمند می‌کند.

بازخوردها
    ارسال نظر