یادبان، خدمات سوگواری آنلاین

یادبان، خدمات سوگواری آنلاین

از دست دادن عزیزان، اتفاقی مهم و تاثیرگزار روی روحیه هر فردی بشمار می رود. در دوران کرونا و عدم امکان همدردی حضوری، مصائب فوت نزدیکان بیشتر از پیش به چشم می آید. یادبان برای همراهی با خانواده های عزیز از دست داده طراحی شده است. تسلیت و همدردی فامیل و دوست و اشنا مرحمی بر داغ فراق است. یادبان ابزاری برای ابراز این همدردی و زنده نگه داشتن یاد عزیزان سفرکرده است. 

.....................

سیر طراحی لوگو و لوگوتایپ یادبان:

پرستو، به عنوان یک پرنده زیبا و البته مهاجر شناخته می شود. مرگ یعنی عروج و آسمانی شدن. یعنی پرواز و مهاجرت به سوی زندگی روحانی و دائمی. به همین دلیل، لوگوی یادبان از پرواز پرستو الگو گرفته است.

...

. . .

.

یادبان کجاست؟

یادبان، خود را به محلی برای نکوداشت یاد رفتگان و نگهداری نام نیک رفتگان می پندارد. یادبان براین باور است که نکوداشت یاد رفتگان، از فرهنگ درست ما ایرانیان نشات می گیرد. یادبان تلاش میکند به صورت اینترنتی و مجازی، نام و یاد رفتگان را ثبت و ضبط نماید.

راستی چرا در کشورهای دیگر چنین سایتی وجود ندارد؟ شاید در هیچ کشوری مثل ایران، افراد متوفی مورد ارج و قرب نیستند. اشخاصی که فوت می کنند، به ندرت پشت سرشان بدگوئی می شود و این یک رفتار درست در فرهنگ ماست. مراسم و مناسک مربوط به متوفی در نز اقوام مختلف ایرانی به صورتی متفاوت ولی در مجموع بسیار پرحجم و هماهنگ برگزار می شود.

یادبان چطور کار میکند؟

اولین هدف این وبسایت یادبان، این است که همکان بتوانند به محض درگذشت هر فرد در هر شهری، بتوانند یک صفحه یادبود برای عزیز درگذشته ایجاد نمایند. در این صفحه امکان درج عکس، زندگی نامه، مشخصات فردی، محل آرامگاه وجود دارد. بعد از ایجاد صفحه و تائید و نمایش آن، از این صفحه به جای اعلامیه ترحیم میشه استفاده کرد. برای ارسال خبر فوت فرد و اطلاع رسانی از برنامه ها و جزئیات مراسم یادبود راه کاری سریع می باشد.
بخش اعلامیه های یادبود درگذشتگان، درج تسلیت های متنی، ایجاد البوم عکس و سایر اطلاعات مربوطه برای عموم آزاد و رایگان است. امکان درج پیام تسلیت برای اعضا خانواده از سوی آشنایان و وابستگان پیش بینی شده است. برای ایجاد صفحه یادبود کلیک کنید. برای مرور و راهنمای نحوه ایجاد صفحه یادبود کلیک کنید.
بخش مهم خدمات یادبان، برگزاری مراسم یادبود آنلاین است. این خدمت قابل ارائه در مسجد، تالار، سرمزار و منزل بازماندگان می باشد. برای آشنایی با این خدمت کلیک کنید.
اعلام همدردی در رسانه یک سنت قدیمی است که برای تسلی خاطر بارماندگان، اقدام به درج آگهی در روزنامه ها می نمودند. اکنون این امکان در سایت فراهم هست که بتوانید به صورت یک بنر تصویری فوت افراد مرتبط با آشنایان را تسلیت گفته و این آگهی تسلیت برای همیشه در سایت وصفحه یادبود آن شخص باقی می ماند. برای درج تسلیت کلیک کنید.
یادبان در خصوص اهدا تاج گل تسلیت مجازی به نفع مراکز خیریه نیز فعالیت می کند. هزینه درج و اهدا تاج گلهای تسلیت به مراکز خیریه واریز می شود و رسید آن به خانواده متوفی ارائه می شود.

شما در این مورد چه نظری دارید؟ ایده اش چطوره؟ سایتشو دیدید؟

بازخوردها
    ارسال نظر