NFT چیست؟ چگونگی ساخت ان اف تی (NFT)

NFT چیست؟ چگونگی ساخت ان اف تی (NFT)
NFT مخفف کلمات (non-fungible token) به معنی محصول غیر قابل تعویض که می‌تواند هر نوع محصول دیجیتالی مانند نقاشی، موسیقی یا عکس باشد که توسط بلاکچین تولید می شود.

NFT چیست؟

انفتی یا توکن غیرقابل معاوضه Non-fungible token | NFT یا به عبارت دیگر توکن غیر مثلثی ، دارایی یا موارد منحصر به فرد ایجاد شده به صورت دیجیتالی با مالکیت مدیریت شده توسط بلاکچین هستند.

به عنوان مثال از انواع NFT می توان به آثار هنری دیجیتال، موارد واقعیت مجازی ، مجموعه کلکسیون های قابل جمع آوری ، شخصیت ها و آیتم های داخل بازیهای کامپیوتری ، بلیط رویدادها ، نام دامنه های کریپتو و حتی سوابق مالکیت دارایی های فیزیکی و سایر موارد اشاره کرد.

انفتی NFT چه تفاوتی با رمز ارز دارد؟

انفتی به طور کلی با استفاده از همان نوع برنامه نویسی رمز ارز ها ، رمزنگاری شده است و مانند بیتکوین یا اتریوم بر بستر بلاکچین ساخته شده است ، اما تفاوت هایی با رمز ارز ها دارد.

رمز ارز ها “قابل معامله” هستند ، به این معنی که می توان آنها را با یکدیگر معامله یا معاوضه کرد. آنها از نظر ارزش برابر هستند ، یعنی یک بیت کوین همیشه با یک بیت کوین دیگر برابر است. انفتی ها متفاوت هستند. هر کدام دارای یک امضای دیجیتالی هستند که آنها را منحصر به فرد میکند و امکان مبادله NFT ها با یکدیگر یا برابر دانستن آنها را غیرممکن می کند (از این رو غیرقابل معاوضه هستند) .

میتوان NFT را به عنوان یک دارایی ارزشگذاری کرد و با خرید و فروش آن مالکیت آن بین افراد مختلف منتقل می شود و در این میان ممکن است بارها ارزش آن کم یا زیاد شود و تغییر یابد.

محتوای NFT شامل چه مواردی است؟

برای تولید و ساخت NFT می توان تقریباً از هر نوع کالای دیجیتال و یا واقعی استفاده نمود ، از جمله:

آثار هنری دیجیتال و نقاشی در سبک های مختلف ، پیکسل آرت و …

آیتم های مجازی بازی های کامپبوتری مانند شخصیت ها ، ارز مجازی ، اسلحه و آواتار

قطعات موسیقی و کاور آلبوم ها

کالاهای قابل جمع آوری (به عنوان مثال کارت های تجارت دیجیتال)

نام دامنه های کریپتو

مکان هایی در دنیاهای مجازی

دارایی های دنیای واقعی ، از املاک و مستغلات گرفته تا اسب های مسابقه و کفش های کتانی

عکس ورزشکاران و فیلم های ویدیویی از لحظات مهم ورزشی

ارائه خدمات و یا کالا در قبال خرید NFT

بازخوردها
    ارسال نظر