۱۰ گام راه اندازی فروشگاه اینترنتی (صفر تا صد)

۱۰ گام راه اندازی فروشگاه اینترنتی (صفر تا صد)
شرح خدمات و گامهای مسیر رسیدن به یک فروشگاه آنلاین

اگر شما تصمیم به ایجاد کسب و کار فروش اینترنتی گرفته اید،
اگر تجربه های قبلی برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی به نتیجه مطلوب نرسیده اند،
اگر بودجه محدودی برای خود اشتغالی دارید، این نوشته را تا اخر بخوانید.

فروش کالا در اینترنت، نیازی به حساب و کتابی خاص دارد. پس بریم سراغ سوال اول: وقتی اعلام میکنی می خواهی فروش اینترنتی راه بیاندازی، اولین سوال اطرافیان این هست: با وجود دیجی کالا کسی از تو خرید می کنه؟ چطور می تونی در این بازار رقابتی با سرمایه های بالا و سابقه کار، فعالیت کنی؟
جواب ساده است. هر کس به اندازه هوش، سرمایه مادی و معنوی، تجربه، درایت، همت و اشتیاق خود سهم مناسب از بازار را می گیرد. با وجود شرکتهای بزرگ و برندهای معروف در هر زمینه، هر روز نامی جدید بر زبانهای جاری می شود. هیچ بیزنسی تاکنون نتوانسته ۱۰۰ درصد سهم بازار را از آن خود بکند. آمازون یا دیجی کالا فروشگاه های بزرگی هستند ولی همه فروش اینترنتی در اینها خلاصه نمی شود.
اگر از رقابت سالم، هراس ندارید، از کارکردن فراری نیستید، در مواجه با چالش ها، تسلیم نمی شوید پس نگران نباشید آستین ها را بالا بزنید و شروع کنید. در اینجا گامهای لازم برای شروع کار فروش اینترنتی نوشته می شه و همچنین روش های همراهی با شما در جهت رسیدن به برنامه های شما.

10 گام اصلی در مسیر رسیدن به یک فروش آنلاین:

– انتخاب موضوع فعالیت
– طرح و برنامه تجاری
– برنامه زمانبندی پروژه
– طراحی سایت
– تولید محتوی
– تکمیل فرایند فروش
– تبلیغات
– فروش
– باز خورد بگیرید
– کسب وکارتان را توسعه بدهید

شرح خدمات در مسیر رسیدن به یک فروشگاه آنلاین:

گام اول: انتخاب موضوع فعالیت
اینکه چه گروه کالائی را برای فروش انتخاب کنید، خشت اول کسب و کار است. پس نهایت دقت لازم است تا این دیوار که قرار است تا ثریا برسد، کج بالا نرود. ما کمک میکنیم تا گروه محصولاتی را پیدا کنیم که رقابت کمتری در جریان باشد.

گام دوم: طرح و برنامه تجاری
از شناسائی نقاط قوت و ضعف، فرصتها و تهدید ها شروع می کنیم تا برسیم به تدوین طرح و برنامه تجاری (Business Plan) . برنامه ها و اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت با هم فکری و سنجش توانائی ها تهیه می شه.

گام سوم: برنامه زمانبندی پروژه
کی، کجا باید برسیم؟ با چه تاکتیکهایی باید حرکت کنیم؟ برای یکسال آینده تقویم کاری تدوین می کنیم.

گام چهارم: طراحی سایت
از انتخاب نام سایت و ثبت دامنه تا آماده سازی سایت برای ورود اطلاعات محصولات، از اخذ نماد اعتماد تا تکمیل فرآیند فروش در یک فرصت کوتاه برایتان انجام می دهیم.

گام پنجم: تولید محتوی
تولید محتوی در سایت همچون چیدن محصولات در فروشگاهی بدون حضور فروشنده است. خریدار باید بتواند به تنهایی و با عکس و نوشته هایی که در مورد محصول درج شده است متقاعد به خرید شود. پس محتوی، فروشنده ما در سایت هست. بی جهت نیست که محتوی را شاه نامیده اند. محتوی آیتم مهم در سئو سایت است و باید با دقت به ان بپردازیم.

گام ششم: تکمیل فرایند فروش
کلیه فرآیندهای بعد از فروش طراحی و مشخص می شوند. نوع بسته بندی، روش انبار داری، صدور فاکتور فروش و کارت گارانتی و سایر ملزومات ارسال کالا طراحی و تولید می شود.

گام هفتم: بازاریابی
طراحی کمپین بازاریابی اینترنتی و نظارت بر اجرای آن.

گام هشتم: فروش
حالا نوبت مشتری هست که بیاد و چراغ فروشگاه را روشن کنه. طراحی برنامه های امورمشتریان، حفظ مشتری و تداوم خرید و معرفی به دیگران.

گام نهم: باز خورد بگیرید
همه اجزای پروژه از عملکرد سایت تا صحت و سلامت تولید و نشر محتوای سایت، از کیفیت طرح و اجرای برنامه دیجیتال مارکتینگ تا بررسی عملکردمالی پروژه در فصل اول فعالیت، می تواند میزان موفقیت ما را نشان دهد.

گام دهم: کسب وکارتان را توسعه بدهید
شروع فاز دوم پروژه. حرکت به سوی اهداف بزرگتر.

...

تصمیم به راه اندازی فروشگاه اینترنتی دارید؟

من در کنار شما کمک میکنم تا فروشگاه اینترنتی خودتان را ایجاد کنید. هر بخشی از کار را خودتان می توانید انجام دهید، به خودتان واگذار می کنم. هر جا لازم باشه من اقدام می کنم.

با هم فروش اینترنتی شما را هم راه اندازی و مدیریت می کنیم. در هر صورت این شما هستید که باید در این مسیر، یاد بگیرید و کسب و کارتان را مدیریت کنید.

با ما تماس بگیرید:

تلفن: 09120245731 - پرویز زاهد

واتساپ و تلگرام و ایتا با همان شماره پاسخگو هستیم.

آشنائی با رزومه من: کلیک کنید
نوشته های دیگر را در مجله تجارت الکترونیک مطالعه نمائید

بازخوردها
    ارسال نظر